Fitosauna
jakie korzyści dla zdrowia?

SOCIALMEDIA

Korzystanie z sauny ma bardzo wiele zalet zarówno w obrębie zdrowia fizycznego, jak i psychicznego, a regularność użytkowania niesie za sobą sporo korzyści. Warto czerpać z jej dobrodziejstw dla urody, lepszego samopoczucia i zdrowia. Pójście do sauny nie zawsze jest możliwe. Gdyby jednak istniała możliwość korzystania z niej we własnym domu, w komfortowych warunkach o każdej porze dnia i nocy, kiedy tylko czas na to pozwala? Rewolucją w tej dziedzinie jest fitosauna, inaczej zwana fitobeczką – domowa, mała sauna, której wspaniałe właściwości prozdrowotne możemy mieć na wyciągnięcie ręki.

Czym jest fitosauna?

Fitosauna jest jednoosobową, owalną lub prostokątną kabiną. Przypomina nieco beczkę, dlatego czasem nazywana jest fitobeczką. Jest to nic innego jak domowa, przenośna sauna parowa wykonana z drewna. Do jej wytworzenia można użyć drewna lipowego, które świetnie sprawdza się do produkcji tego typu urządzeń, a także drewna cedrowego.
We wnętrzu fitosauny na ciało oddziałuje para wodna, zupełnie jak w tradycyjnej saunie. Za jej powstanie odpowiedzialny jest generator, a następnie wężykami wtłaczana jest ona do wnętrza fitobeczki. Wcześniej para przechodzi przez pojemnik, do którego można włożyć zioła, dzięki czemu powoli będą one uwalniane wewnątrz sauny, a ich aromat i terapeutyczne właściwości tylko wzmocnią prozdrowotny efekt zabiegu. 

Jak korzystać z fitosauny?

Do uruchomienia fitosauny niewymagane jest podłączenie do kanalizacji, a wystarczy jedynie dostęp do standardowego gniazdka elektrycznego. Ze względu na swoje rozmiary z fitosauny w danym czasie może korzystać tylko jedna osoba. W fitobeczce siadamy na wyprofilowanym siedzisku, którego wysokość możemy wyregulować. Ważna informacja jest taka, że głowa podczas całego zabiegu pozostaje na zewnątrz – dzięki temu nie ma obaw, że para będzie przeszkadzać w oddychaniu.
Skutecznym sposobem na zwiększenie efektywności działania fitosauny jest owinięcie wokół szyi ręcznika. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zapobiec nadmiernemu uciekaniu pary wodnej na zewnątrz i zagwarantować sobie lepszą skuteczność takiej prozdrowotnej i relaksacyjnej sesji.  Ważny jest wybór odpowiedniego produktu. Aby uniknąć trudności związanych z montażem czy kompletowaniem całości fitosauny, możemy skorzystać ze sprzętu, który zostaje dostarczony do domu w całości i od pierwszych minut będzie niemal od razu gotowy do użytku. Warto rozważyć ofertę fitosauny wykonanej z selekcjonowanego drewna lipowego. W jej zestawie znajduje się generator pary 2000w o pojemności 4,2 l. Wystarczy podłączyć go tylko do gniazdka elektrycznego i gotowe!

Fitosauna – korzyści dla zdrowia

Przebywanie w saunie – także tej domowej – sprawia, że podnosi się temperatura skóry. Wzrasta również ciepłota całego organizmu, co powoduje jego pobudzenie do zwiększonej produkcji komórek odpornościowych. Korzystanie z sauny, to nie tylko lepsza praca układu immunologicznego w przyszłości, ale również pomoc, kiedy ciało w danym momencie walczy z bakteriami i wirusami. Korzystając z fitosauny można więc skrócić czas niektórych infekcji i chorób.
Inną istotną zaletą wynikającą z używania fitosauny, jest poprawa krążenia. W podwyższonej temperaturze krew krąży znacznie szybciej i co za tym idzie – tlen i substancje odżywcze również efektywniej doprowadzane są do komórek ciała.
Oczyszczanie z toksyn to następny ogromny plus domowej sauny. Zbędne, niepotrzebne produkty i niebezpieczne związki wydalane są z organizmu przez gruczoły potowe, które w zwiększonej temperaturze pracują o wiele sprawniej. 
Korzystanie z fitobeczki to również niewątpliwe korzyści dla osób dbających o linię i chcących zrzucić dodatkowe kilogramy, ponieważ wysokie temperatury pobudzają metabolizm i przyspieszają odchudzanie.
Fitosauna jest jednak najczęściej chwalona za swoje działanie relaksujące i antystresowe. Przebywanie w fitosaunie mobilizuje ciało do produkcji hormonów szczęścia, czyli serotoniny i endorfin. Użytkownicy takiego sprzętu zgłaszają, że po odbyciu sesji w fitosaunie są wyraźnie bardziej odprężeni i wypoczęci. 
Pozytywne strony wynikające z korzystania z sauny są niezaprzeczalne, a możliwość użycia jej w zaciszu własnego domu to niezaprzeczalny komfort.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ FITOSAUNĘ?

1. Właściwości lecznicze

Pozwala ona utrzymać prawidłowe napięcie mięśni oraz łagodzi skurcze.

2. Właściwości relaksujące

Właściwe korzystanie z fitosauny ma silne właściwości relaksujące.

3. Przystępna cena

Zakup naszej fitosauny to inwestycja
na lata.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Nasza fitosauna jest wysyłana na terenie całej Polski: Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra