Jak działa fitosauna
i jak z niej korzystać?

SOCIALMEDIA

Każdy potrzebuje chwili relaksu – tym bardziej, jeśli na co dzień spędzamy wiele godzin w pracy i na wykonywaniu innych obowiązków. Dużo osób przez pośpiech w obecnych czasach zapomina o tym, jak ważny – nie tylko dla ciała, ale i umysłu – jest odpoczynek. Doskonałym wyborem, dzięki któremu możemy zaznać chwili spokoju, a jednocześnie wzmocnić swoje ciało, jest alternatywa klasycznej sauny, czyli fitosauna. Jak wygląda, jak działa oraz czy warto się na nią zdecydować?

Jak działa fitosauna?

Fitosauna przez wiele osób nazywana jest także fitobeczką. To jednoosobowa kabina, w której para woda oddziałuje na nasze ciało. Para ta przechodzi przez specjalne pojemniki pełne ziół lub olejków eterycznych.
Sama fitosauna wykonana jest z wysokiej jakości drewna lipowego. Generator pary posiada moc 2000w oraz pojemność 4,2l. Ponadto fitosauna jest przenośna, co sprawia, że możemy ją  zabrać ze sobą, gdziekolwiek chcemy.

Jak korzystać z fitosauny?

Osoby, które nie są zaznajomione z saunami, mogą początkowo mieć wątpliwości co to tego, jak korzystać z fitosauny. Wbrew pozorom jest to bardzo proste – podczas zabiegu należy wygodnie się rozsiąść, tak aby głowa wystawała, a reszta ciała znajdowała się w środku urządzenia. Zalecane jest okrycie szyi ręcznikiem, dzięki czemu para oraz temperatura nie będą wydostawać się na zewnątrz.
I to wszystko! Po takiej dawce informacji możemy przystąpić do wyczekiwanego odpoczynku w drewnianej fitosaunie. Po zabiegu (trwającym 15-20 minut) najlepiej wstrzymać się z prysznicem przez około 2 godziny. Otarcie ciała ręcznikiem będzie wystarczające.  

Fitosauna – wpływ na zdrowie

Regularne korzystanie z fitosauny może korzystnie wpłynąć na zdrowie człowieka. Pozwala ona utrzymać prawidłowe napięcie mięśni oraz łagodzi ich skurcze i bóle. Ponadto bierze czynny udział w rewitalizacji układu nerwowego oraz krążenia. Olejki eteryczne i zioła unoszące się wraz z parą, rozszerzają naczynia krwionośne, poprawiając przepływ krwi.
Nadmierna potliwość podczas zabiegu również wpływa korzystnie na organizm – podczas pocenia się z ciała „uciekają” szkodliwe toksyny i zanieczyszczenia. Wydalanie ich poprzez pot odciąża nerki. Wysoka temperatura ma też wpływ na rozszerzanie się porów. Po relaksie możemy odczuć, że skóra jest gładka i elastyczna, a ciało lżejsze – nie bez powodu, ponieważ fitosauna pomaga zrzucić zbędne kilogramy.
Już jeden zabieg potrafi pomóc osobom zmagającym się z wysokim poziomem cholesterolu. Poza korzystnym wpływem na układy wewnętrzne człowieka, fitosauna może okazać się pomocna także w walce z żylakami.
Po kilku sesjach w fitosaunie odporność z pewnością ulegnie wzmocnieniu, nasze ciało będzie odprężone, co wpłynie też pozytywnie na sen. Obecnie coraz więcej osób dba o własne zdrowie, kondycję fizyczną oraz psychiczną, przez co sprzedaż fitosaun rośnie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ regularnie korzystanie z parowych zabiegów może pomóc w zapobieganiu wielu chorobom na ich wczesnym etapie rozwoju, dzięki czemu może znacznie przedłużyć życie i polepszyć jego jakość. 

Dla kogo fitosauna będzie najlepsza?

Fitosauna może być zakupiona przez każdego, kto chce poprawić swój stan zdrowia i nie ma zamiaru polegać przy tym tylko na medykamentach oraz ćwiczeniach. Jest to doskonały wybór dla rodziny, ponieważ mogą z niej korzystać zarówno młodzi ludzie, którzy np. intensywnie trenują, jak i osoby w średnim  wieku – często zestresowane i zapracowane, oraz osoby starsze, które chcą ukojenia dla swoich bolących stawów.
Jeśli chodzi o minimalny wiek użytkownika, to nie jest on ściśle określony. Fitosauna w  porównaniu do standardowej wersji saun mniej obciąża serce i płuca, więc osoby zdrowe mogą z niej korzystać bez obaw. Zawsze jednak należy słuchać sygnałów, które wysyła nam organizm i w przypadku niepokojących reakcji zasięgnąć porady lekarza.

Czy warto zdecydować się na fitosaunę?

Patrząc na to, jaki wpływ na zdrowie ma fitosauna, z pewnością warto się na nią zdecydować. Trudno znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu można się zrelaksować oraz poprawić kondycję fizyczną, jak i psychiczną.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ FITOSAUNĘ?

1. Właściwości lecznicze

Pozwala ona utrzymać prawidłowe napięcie mięśni oraz łagodzi skurcze.

2. Właściwości relaksujące

Właściwe korzystanie z fitosauny ma silne właściwości relaksujące.

3. Przystępna cena

Zakup naszej fitosauny to inwestycja
na lata.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Nasza fitosauna jest wysyłana na terenie całej Polski: Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra