Para wpływa pozytywnie
na ludzki organizm – poznaj zalety fitosauny

SOCIALMEDIA

Poznaj zalety fitosauny

Presja czasu, natłok obowiązków, odpowiedzialność za nas i naszych bliskich – to rzeczywistość, w jakiej funkcjonujemy. Żyjemy w ciągłym pędzie i stresie, co negatywnie wpływa na nasze zdrowie i nastrój. Nic dziwnego, że w tak wymagającej codzienności marzymy o chwili relaksu i wytchnienia, która przy okazji przyczyniłaby się do wzmocnienia naszego organizmu. Ograniczenia czasowe sprawiają, że rzadko dysponujemy dłuższą chwilą, którą moglibyśmy przeznaczyć na regenerację sił witalnych. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się niezbyt czasochłonne zabiegi leczniczo-relaksacyjne, które można wykonać przy użyciu fitosauny.

Czym jest fitosauna?

Fitosauna to nic innego jak drewniana beczka służąca do zabiegów parowych. Jej sekret tkwi w wysokiej jakości drewnie, z którego jest wykonywana. To w połączeniu z ciepłem i parą sauny wpływa na nasz organizm leczniczo i kojąco, pozwalając na utrzymanie ciała w dobrej formie i zdrowiu.
Maksymalnie uzyskiwana w fitosaunie temperatura to 60 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie pojawia się uczucie duszności, ciężkości i zmęczenia. Przyjemne ciepło sauny delikatnie przenika organizm i działa odprężająco. Rozluźniające działanie jest tu połączone z tradycyjną aromaterapią. Uwydatnione w saunie zapachy naszych ulubionych olejków eterycznych z pewnością przyczynią się do wejścia w stan głębokiego relaksu.
Ogromną zaletą fitosauny jest jej konstrukcja. Ma ona formę niewielkiej, drewnianej beczki z wkomponowanym wewnątrz siedziskiem i otworem na jej szczycie, pozwalającym na utrzymanie głowy poza strefą nagrzewania i parowania. Budowa beczki w połączeniu z zastosowaną relatywnie niską temperaturą wewnątrz, umożliwia korzystanie z leczniczych i terapeutycznych właściwości fitosauny, przy czym  nie przegrzewa nadmiernie organizmu.

Dlaczego warto korzystać z fitosauny?

Aromatyczny zabieg w fitosaunie przede wszystkim pomaga usunąć z organizmu toksyny, stanowiąc pierwszy krok ku regeneracji. Ciepło sauny otwiera pory, dzięki czemu ciało poci się szybciej i skuteczniej, niwelując to, co szkodliwe. Dodatkowo olejki eteryczne oraz zastosowane zioła przenikają do skóry i wnętrza ciała, gdzie rozpoczynają prace na rzecz odbudowy naszego zdrowia.
Nawilżona i nasycona substancjami leczniczymi skóra jako pierwsza korzysta z dobroczynnych właściwości fitosauny – już po kilku takich zabiegach staje się zauważalnie gładsza i delikatniejsza w dotyku. Temperatura w fitosaunie wspaniale wpływa na rozluźnienie zmęczonych, sztywnych mięśni. Z pewnością przyniesie więc ulgę przy skurczach po intensywnym treningu oraz przy bólach mięśni na tle nerwowym.
Zabiegi w ziołowej saunie korzystnie wpływają na metabolizm, ułatwiając zachowanie bądź przywrócenie odpowiedniej masy ciała. Są doskonałą bronią w walce z cellulitem, ułatwiając redukcję i pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. W konsekwencji całość dobroczynnych właściwości fitosauny pozwala na poprawę odporności naszego organizmu i sprawniejszą walkę z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Oprócz korzyści czysto fizycznych warto wspomnieć o głęboko relaksacyjnym działaniu fitosauny.

Krótki zabieg – ogromne korzyści

Wszystkie te korzyści możemy uzyskać w krótkim czasie, gdyż zabieg w fitosaunie przynosi zadowalające efekty już przy 15 minutach jednorazowego seansu. W konfrontacji z napiętym grafikiem codziennych zadań i obowiązków, stanowi doskonałą alternatywę dla długich zabiegów leczniczo-kosmetycznych. Kompaktowy rozmiar, w porównaniu z tradycyjną sauną, pozwala nawet na umieszczenie fitosauny w zaciszu własnego domu i cieszenie się jej dobroczynnym wpływem w dowolnej chwili.
Lecznicze właściwości fitosauny można zintensyfikować, stosując mieszanki ziół oraz dowolne naturalne olejki eteryczne, dzięki czemu – oprócz lepszych efektów zdrowotnych – dostarczymy również miłych bodźców dla zmysłów, wprowadzając organizm w stan relaksacji.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ FITOSAUNĘ?

1. Właściwości lecznicze

Pozwala ona utrzymać prawidłowe napięcie mięśni oraz łagodzi skurcze.

2. Właściwości relaksujące

Właściwe korzystanie z fitosauny ma silne właściwości relaksujące.

3. Przystępna cena

Zakup naszej fitosauny to inwestycja
na lata.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Nasza fitosauna jest wysyłana na terenie całej Polski: Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra