Fitosauna – czy warto?
Zalety fitosauny

SOCIALMEDIA

Każdego człowieka z czasem dopada zmęczenie, zarówno natury psychicznej, jak i tej fizycznej. Może być to związane z natłokiem pracy i obowiązków lub nawet warunkami pogodowymi na zewnątrz. W odprężeniu może pomóc korzystanie z sauny. Niewiele osób ma jednak możliwość regularnego udawania się do obiektów z taką ofertą ze względu na ograniczenia czasowe czy brak takich placówek w bezpośredniej okolicy. Rozwiązaniem może być stworzenie sobie takiej opcji we własnym miejscu zamieszkania dzięki fitosaunie.

Czy fitosauna jest rzeczywiście opłacalna?

Fitosauna ma niepodważalne i liczne właściwości dobroczynne, jeżeli chodzi o oddziaływanie na ludzki organizm. W praktyce pod wieloma względami poprawia jego kondycję, a skutki są również odczuwalne w samopoczuciu.
Częstym problemem jest to, że w praktyce wciąż jest niewiele placówek, które udostępniają sauny, a nie każdy ma czas na okresowe organizowanie sobie wyjazdów do spa. Pod tym kątem rozwiązanie domowe pod postacią fitosauny jest naprawdę warte rozważania. 

Korzyści zdrowotne fitosauny

Wpływ gorącej pary na ludzkie ciało jest niepodważalny i stosowany w kontrolowany sposób może czynić naprawdę wiele dobrego. Można odczuć głębokie oczyszczenie całego ciała z toksyn, a skóra będzie bardziej nawilżona, co w szerszej perspektywie przekłada się zresztą na jej lepszy wygląd.
Dużym atutem jest rozluźnienie mięśni, które pozwala na regenerację i odpoczynek po trudnym i wymagającym dniu pracy, czy też po ciężkim treningu. Docelowo przekłada się to na poczucie pełnego odprężenia, które można docenić nie tylko z perspektywy samego organizmu, ale i sfery mentalnej. Dzięki sesjom w fitosaunie o wiele łatwiej jest zapomnieć o codziennych trudach i choć na chwilę się zrelaksować.
Regularne korzystanie z sauny wzmacnia organizm, w dużej mierze redukując ryzyko występowania chorób czy uciążliwego przeziębienia. Podnoszenie temperatury ciała może też pomagać w obniżaniu ciśnienia tętniczego, a w dłuższej perspektywie poprawieniu stanu układu sercowo-naczyniowego. Zabiegi w fitosaunie będą także sprzyjały pozbyciu się nadwagi, pomagając w zwalczeniu nadmiarowych kilogramów, będących skutkiem siedzącego trybu życia, ale i spadkom formy wywołanych urlopem lub wyjątkowymi okolicznościami, takimi jak choćby przebyta ciąża.

Fitosauna – korzystaj z niej w dowolnej chwili!

Jedną z podstawowych barier korzystania z sauny jest brak czasu czy miejsca w niedalekiej okolicy zamieszkania, gdzie byłaby dostępna taka usługa. W natłoku pracy często trudno znaleźć chwilę na podjechanie do takiego obiektu, zwłaszcza że jest on otwarty w określonych godzinach.
Mając ewentualność skorzystania z takiego zabiegu w domu, możemy zacząć czerpać korzyści z zabiegów, jakie zagwarantuje regularne uczęszczanie do sauny. Możemy to zrobić nigdzie nie wychodząc, o dowolnej porze dnia, gdy akurat mamy trochę czasu. Jest to dobre rozwiązanie na zrelaksowanie się po całym dniu obowiązków. Chcąc uniknąć logistyki związanej z szukaniem miejsca i przygotowywaniem instalacji pod budowę sauny, warto skłonić się ku praktyczniejszej opcji, jaką jest fitosauna. 

Dlaczego warto wybrać fitosaunę?

Fitosauna jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi marzących o takim udogodnieniu w swojej przestrzeni mieszkalnej, bez konieczności przystosowywania jej pod kątem instalacyjnym. Jest to sauna domowa parowa o przenośnym charakterze. Wykonana została ze starannie dobranego drewna lipowego. W zestawie znajduje się generator pary o mocy 2000w i pojemności 4,2 l, który wystarczy podłączyć do gniazdka elektrycznego. Oznacza to, że nie ma konieczności podłączania całości zestawu do kanalizacji.
Wytworzona para jest wtłaczana do wnętrza sauny, wcześniej przechodząc przez pojemnik, w którym można umieścić dodatkowo lecznicze zioła lub skorzystać z olejków eterycznych i skropić nimi załączony do zestawu kawałek drewna. Dodatkowym plusem jest to, że podczas zabiegu użytkownik siedzi w środku, lecz sama głowa wystaje na zewnątrz. Temperatura w saunie nie przekracza 60 stopni Celsjusza. Dla osiągnięcia wygody i dobrego efektu świetnym rozwiązaniem będzie dodatkowo owinięcie szyi ręcznikiem, dzięki czemu para i temperatura nie uciekną na zewnątrz. 

Fitosauna – jaka cena?

Ile kosztuje fitosauna? Nasza fitosauna jest wykonana z wysokiej jakości drewna i stanowi produkt gotowy do użycia. Jej cena jest konkurencyjna i wynosi dokładnie 7900 zł. Warto sprawdzić fitosaunę w naszym sklepie i zapewnić sobie odrobinę komfortu. Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące fitosauny, jej konstrukcji i sposobu użycia, zapraszamy do kontaktu.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ FITOSAUNĘ?

1. Właściwości lecznicze

Pozwala ona utrzymać prawidłowe napięcie mięśni oraz łagodzi skurcze.

2. Właściwości relaksujące

Właściwe korzystanie z fitosauny ma silne właściwości relaksujące.

3. Przystępna cena

Zakup naszej fitosauny to inwestycja
na lata.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Nasza fitosauna jest wysyłana na terenie całej Polski: Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra