Sauna domowa
dlaczego warto? 

SOCIALMEDIA

Sauna domowa – dlaczego warto?

Własna sauna domowa to marzenie wielu osób. Wyjazdy do SPA są kosztowne oraz czasochłonne. Takich obiektów zresztą może nie być w najbliższej okolicy. Nie zawsze także jest dość miejsca, żeby urządzić u siebie większą saunę. Dlatego warto pomyśleć o jednorazowym wydatku i zakupić kompaktową saunę do domu. Czy warto mieć domową saunę? W każdej chwili, a także po wyczerpującym dniu, można cieszyć się przyjemnym, odprężającym relaksem w zaciszu własnego domu. Nie należy przy tym zapominać o pozytywnym wpływie korzystania z sauny na wiele aspektów zdrowotnych.

Zmęczenie fizyczne czy psychiczne, za dużo obowiązków i pracy doskwierają niemal każdemu. Natłok obowiązków, stres i presja czasu to często codzienność. Tym bardziej brak jest czasu i chęci na wypady do salonu SPA, a wszystko to negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Przydałaby się chwila wytchnienia, odpoczynku i relaksu. Jak również wzmocnienie organizmu.

Kompaktowa sauna domowa

Sauna domowa jest rozwiązaniem na każdą pogodę. To idealny sposób na zrelaksowanie się i odprężenie, pozbycie się napięcia i zmęczenia oraz polepszenie kondycji organizmu, a także na poprawę samopoczucia. Nawet przy ciągłym braku czasu, łatwiej znaleźć chwilę na mało czasochłonne zabiegi leczniczo-relaksacyjne w domowej saunie.

Dlaczego warto kupić saunę domową?

Domowa sauna pozwala na skorzystanie ze swych dobroczynnych właściwości o każdej porze dnia i nocy. Kiedy tylko mamy czas lub ochotę, możemy skorzystać z zabiegu jak w placówce oferującej taką opcję, czerpiąc korzyści płynące z regularnego chodzenia do sauny.

Jednak wykonanie sauny w domu wymaga miejsca i instalacji pod budowę. Prostszym oraz wygodniejszym rozwiązaniem jest nowość, czyli gotowa i kompaktowa sauna domowa, w formie drewnianej beczki do zabiegów parowych. Korzyści z nich można uzyskać już w 15 minut jednorazowego seansu. Rozluźniające działanie łączy się tu z tradycyjną aromaterapią. Jest to świetna alternatywa dla długich zabiegów leczniczo-kosmetycznych. Beczka ma kompaktowe rozmiary, więc łatwo znaleźć na nią miejsce i w krótkim czasie cieszyć się z dobrodziejstw przebywania w saunie. Powodów tego, dlaczego warto mieć saunę domową jest wiele.

Dlaczego warto kupić saunę domową?

Od dawna wiadomo, że wpływ gorącej pary na organizm i ciało jest korzystny. Właściwie stosowana, przynosi wiele pozytywnych aspektów. Po całym dniu pracy i natłoku obowiązków czy po treningu, można się zrelaksować i rozluźnić, odpocząć i zniwelować napięcie wynikające ze stresu w bardzo przyjemny sposób. Dzięki temu, że domowa sauna wpływa na rozluźnienie zmęczonych i sztywnych mięśni, pomaga w odpoczynku i regeneracji. Poczucie odprężenia dotyczy nie tylko organizmu, ale również sfery psychicznej. Chwila relaksu w domowej saunie pomaga zapomnieć o pracy oraz problemach, co polepsza samopoczucie.

Jednak domowa sauna to nie tylko odpoczynek i odprężenie. Ciepła para pozytywnie wpływa na ludzki skórę i organizm. Skóra jest nawilżona, co z czasem przekłada się na jej lepszy wygląd, staje się zauważalnie gładsza i delikatniejsza w dotyku. Dodatkowo zastosowanie olejków eterycznych lub ziół sprawia, że przenikają do skóry oraz do organizmu i przyczyniają się do odbudowy zdrowia. Oprócz lepszych efektów zdrowotnych, dostarczają przyjemnych bodźców dla zmysłów, które pomagają w relaksie.

W saunie ciało jest oczyszczane z toksyn, a organizm wzmocniony. Ciepła para otwiera pory, więc ciało szybciej się poci, niwelując to, co szkodliwe. Zmniejsza to ryzyko występowania przeziębienia czy chorób. Przebywanie w domowej saunie działa korzystnie na układ krążenia i może pomagać w obniżaniu ciśnienia tętniczego.

Sauna korzystnie wpływa na metabolizm, ma właściwości odchudzające i sprzyja zwalczaniu nadmiernych kilogramów, redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej oraz zachowaniu wagi. Zabiegi w ziołowej saunie domowej przyczyniają się do zwalczania cellulitu. Pomagają pokonać spadki formy, będące skutkiem różnych okoliczności.

Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!

DLACZEGO WARTO KUPIĆ FITOSAUNĘ?

1. Właściwości lecznicze

Pozwala ona utrzymać prawidłowe napięcie mięśni oraz łagodzi skurcze.

2. Właściwości relaksujące

Właściwe korzystanie z fitosauny ma silne właściwości relaksujące.

3. Przystępna cena

Zakup naszej fitosauny to inwestycja
na lata.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Nasza fitosauna jest wysyłana na terenie całej Polski: Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra