Sauna domowa.
Jaką saunę wybrać do domu?

SOCIALMEDIA

Sauna domowa – jaką saunę wybrać do domu?

Codziennością wielu osób jest natłok obowiązków, presja czasu oraz zbyt dużo pracy i stresu. Skutkiem tego jest kiepskie samopoczucie, zmęczenie fizyczne oraz psychiczne, napięte mięśnie i osłabienie organizmu. Marzeniem jest chwila wytchnienia, relaksu i odpoczynku, zniwelowanie napięcia oraz wzmocnienie organizmu. Jak sobie z tym poradzić?

Nie od dziś wiadomo, że bardzo korzystne są pobyty w saunie. Gorąca para pozytywnie wpływa na skórę i organizm. Jednak wyjazdy do salonów SPA są czasochłonne, kosztowne i często dalekie. Brak czasu i zmęczenie też nie sprzyjają takim wyprawom. Idealnym rozwiązaniem jest domowa sauna, czyli jednorazowy wydatek z wieloma korzyściami dla ciała i organizmu.

Po wyczerpującym dniu można skorzystać z dobrodziejstw domowej saumy kiedy tylko mamy czas i ochotę. Cieszyć się odprężającym relaksem w zaciszu własnego domu. Korzystać z dobrodziejstw płynących z regularnego chodzenia do sauny jak w salonie SPA. Pozostaje pytanie jaką saunę wybrać do domu, gdy nie mamy na to dużo miejsca.

sauna domowa

Jaką saunę wybrać do domu?

Do zbudowania sauny w domu potrzeba miejsca oraz instalacji. Duża sauna wiąże się też z większymi kosztami. Idealnym i praktycznym rozwiązaniem jest domowa sauna beczka. Pozwala uniknąć całej logistyki związanej z budową sauny w domu. To kompaktowa, drewniana beczka do zabiegów parowych, która cechuje się efektownym wzornictwem i może być elementem dekoracyjnym.

Sauna beczka to przenośna sauna parowa. Zaletą tego typu sauny jest fakt, że łączy rozluźniające i zdrowotne korzyści z aromaterapią. Czyli działanie pary wodnej ze zdrowotnymi właściwościami, uzyskanymi dzięki ekstraktom z ziół i olejków eterycznych. Wysokiej jakości drewno, z jakiego jest wykonana beczka to sekret jej działania. W zestawieniu z ciepłem sauny oraz parą, działa na organizm kojąco i leczniczo, dla utrzymania dobrej formy i zdrowia.

Wystarczy jedynie 15 minut jednorazowego seansu, żeby uzyskać takie korzyści, jak podczas długich zabiegów leczniczo-kosmetycznych. Nie wychodząc z domu, o dowolnej porze gdy mamy chwilę czasu. Niewielkie rozmiary sprawiają, że domowa sauna beczka nie potrzebuje wiele miejsca. Wystarczy podłączyć ją do prądu i można relaksować się i odprężać w domowym SPA.

Sauna domowa – jaką wybrać?

Dzięki temu, że temperatura w domowej saunie beczce osiąga maksymalnie 60 stopni Celsjusza, nie odczuwa się duszności, ciężkości i zmęczenia. Nie każdy ze względów zdrowotnych może przebywać w fińskiej saunie suchej z wysokimi temperaturami. Wiele osób poza tym narzeka na wysoką temperaturę sauny suchej. W saunie mokrej z kolei zbyt duża wilgotność powietrza utrudnia im oddychanie. Dodatkowo z sauny beczki można korzystać codziennie, a nie jak w fińskiej 1-2 razy w tygodniu.

Domowa sauna beczka ma atut w postaci konstrukcji. W niewielką, drewnianą beczkę wbudowane jest wewnątrz siedzisko. Na górze jest otwór, który umożliwia utrzymanie głowy poza strefą nagrzewania i parowania. Dzięki temu procesowi parowania poddawane jest ciało, a nie głowa. Para nie drażni układu oddechowego i unika się bólu głowy.

Budowa beczki w zestawieniu z niezbyt wysoką temperaturą wewnątrz sprawia, że bez przegrzewania organizmu można korzystać z leczniczych i terapeutycznych właściwości domowej sauny. Temperatura sauny beczki w zupełności wystarcza na uruchomienie wszystkich prozdrowotnych procesów w ciele. Bliskie ciału, przyjemne ciepło przenika cały organizm. Działa rozluźniająco, relaksującego i odprężająco, szczególnie w połączeniu z olejkami eterycznymi i ziołami. Ulubione, ciepłe aromaty to relaks dla ciała, ale też dla zmysłów.

Sauna domowa czy warto?

Domowa sauna beczka to wiele korzyści na wielu płaszczyznach odprężająco-zdrowotnych :

  • Relaks, rozluźnienie, zniwelowanie napięcia związanego ze stresem. Rozluźnienie zmęczonych i sztywnych mięśni, odpoczynek i regeneracja. Odprężenie fizyczne i psychiczne, polepszone samopoczucie.
  • Ciepła para korzystnie działa na skórę, nawilża ją i przyczynia się do polepszenia jej wyglądu. Jest gładsza i delikatniejsza.
  • Olejki eteryczne i zioła przenikają przez skórę i do organizmu, przyczyniając się do poprawy zdrowia. To także przyjemne bodźce dla zmysłów i lepszego relaksu.
  • Domowa sauna beczka pozwala oczyszczać organizm z toksyn i wzmacniać jego odporność. Przebywanie w saunie może pomagać w obniżaniu ciśnienia tętniczego i działa korzystnie na układ krążenia.
  • Zalety sauny to poprawa metabolizmu i właściwości odchudzające. Redukcja zbędnej tkanki tłuszczowej i nadwagi oraz pomoc w walce z cellulitem.
  • Pomoc w zwalczaniu spadków formy, następujących z różnych przyczyn.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na naszym sklepie internetowym oraz na OLX.

DLACZEGO WARTO KUPIĆ FITOSAUNĘ?

1. Właściwości lecznicze

Pozwala ona utrzymać prawidłowe napięcie mięśni oraz łagodzi skurcze.

2. Właściwości relaksujące

Właściwe korzystanie z fitosauny ma silne właściwości relaksujące.

3. Przystępna cena

Zakup naszej fitosauny to inwestycja
na lata.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Nasza fitosauna jest wysyłana na terenie całej Polski: Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra