Sauna mokra –
zalety i właściwości

SOCIALMEDIA

Co daje sauna mokra?

Zbyt dużo pracy, natłok obowiązków, presja czasu i stres to problemy, z którymi wiele osób boryka się na co dzień. Pojawia się zmęczenie fizyczne oraz psychiczne, niekiedy osłabienie organizmu. Mięśnie są napięte i pogarsza się samopoczucie. Przydałoby się odpocząć, złapać chwilę na wytchnienie i relaks. Pozbyć się napięcia oraz poprawić kondycję organizmu. Niestety najczęściej, i tym bardziej, nie ma na to czasu, a przydałby się choćby wypad do salonu SPA. Czy jest sposób na szybkie odprężenie i to w zaciszu własnego domu?

Rozwiązaniem są sauny mokre lub suche, które można zamontować w domu. Pobyty w saunie nie tylko działają relaksująco i odprężająco. Przynoszą bardzo wiele korzyści dla skóry, ciała oraz całego organizmu. Można cieszyć się z tych wszystkich dobrodziejstw po wyczerpującym dniu zabiegania lub w każdej wolnej chwili, kiedy tylko przyjdzie ochota.

Powstaje jednak pytanie jaka sauna jest lepsza, sucha czy mokra? Sprawdźmy jakie są różnice między sauną suchą i mokrą.

Sauna mokra czy sucha – która lepsza?

Znane są zalety sauny suchej.  Panują w niej bardzo wysokie temperatury, dochodzące nawet do  90 – 110°C, przy bardzo niskiej wilgotności 10%. Dlatego ze względów zdrowotnych, nie każdy może przebywać w fińskiej saunie suchej. To właśnie na temperatury narzeka również wiele innych osób. Są to najtrudniejsze do zniesienia warunki. Dają sobie z nimi radę tylko osoby, którym nie przeszkadza oddychanie suchym i gorącym powietrzem oraz ekstremalne rozgrzanie skóry. Takie warunki wysuszają skórę, więc zaczyna wydzielać mnóstwo potu. Skutkiem tego jest szybka utrata tkanki tłuszczowej i oczyszczenie organizmu z toksyn. W saunie suchej można przebywać do pół godziny i jedynie 1-2 razy w tygodniu.

Sauna mokra ma bardzo dużo zalet. Choć tu również ze względów zdrowotnych nie wszyscy mogą przebywać. Temperatura w saunie mokrej waha się między 65 – 70, a czasem 90°C, przy wilgotności na poziomie od 25 – 40%. Sauna mokra dzięki parze wodnej to coś dla osób, które nie przepadają za suchym i gorącym powietrzem. Można poczuć głębokie odprężenie i przyjemnie się zrelaksować. Organizm oczyszcza się z toksyn i niekorzystnych elementów przemiany materii. Zwiększa się wydolność płuc, układ krążenia jest stymulowany, a odporność polepszona. Przebywać w saunie mokrej można codziennie, ale do 15 minut.

Sauna mokra – zalety i właściwości

Przebywanie w saunie mokrej przynosi wiele korzyści dla umysłu, ciała i organizmu. Na co pomaga sauna mokra?

  • Zostaje zniwelowane napięcie, które gromadzi stres. Sztywne oraz zmęczone mięśnie rozluźniają się i regenerują. Polepsza się samopoczucie, dzięki relaksowi i odprężeniu fizycznemu oraz psychicznemu.
  • Skóra poprzez działanie pary jest lepiej nawilżona, delikatniejsza i gładsza. Poprawia się jej wygląd.
  • Poprawia się metabolizm, sauna mokra ma właściwości odchudzające. Pomaga walczyć z cellulitem i nadwagą oraz redukować tkankę tłuszczową.
  • Przebywanie w saunie mokrej wspiera zwalczanie spadków formy, spowodowanych różnymi przyczynami.
sauna mokra
sauna mokra

Sauna z parą idealna do domu

Temperatury w saunach mokrych bywają jednak i tak za wysokie, a zbyt duża wilgotność powietrza utrudnia niektórym oddychanie. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest sauna w formie beczki. Działa na skórę i organizm podobnie jak sauna mokra. Tyle, że temperatura w saunie beczce osiąga maksymalnie 60 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie odczuwa się duszności, ciężkości oraz zmęczenia. Dodatkową zaletą tej sauny jest kompaktowy rozmiar. Jest przenośna i nie potrzebuje dużo miejsca oraz instalacji. Wystarczy gniazdko z prądem.

Mała sauna na komfortową konstrukcję. W drewnianej beczce wbudowane jest siedzisko, a otwór na górze służy wystawieniu głowy na zewnątrz, poza strefę parowania i nagrzewania. Dzięki temu tylko ciało jest parowane, a para nie podrażnia układu oddechowego. W tej saunie można przebywać bez zbytniego przegrzewania organizmu. Temperatura wystarcza, żeby korzystać z leczniczych i terapeutycznych właściwości sauny, czyli uruchomić prozdrowotne procesy ciała. Jednorazowy seans przez 15 minut pozwala uzyskać korzyści jak z długich zabiegów leczniczo-kosmetycznych.

Beczka działa odprężająco, rozluźniająco i relaksująco, tak jak sauna mokra. Atutem jest też fakt, że łączy rozluźniające i zdrowotne dobrodziejstwa z aromaterapią, czyli działaniem ulubionych olejków eterycznych i ziół. Olejki i zioła przenikają przez skórę do organizmu, wspomagając polepszenie zdrowia. Jest to nie tylko relaks dla ciała, ale i ukojenie dla zmysłów.

Zapraszamy do zakupu naszej fitosauny w naszym sklepie lub na OLX!

DLACZEGO WARTO KUPIĆ FITOSAUNĘ?

1. Właściwości lecznicze

Pozwala ona utrzymać prawidłowe napięcie mięśni oraz łagodzi skurcze.

2. Właściwości relaksujące

Właściwe korzystanie z fitosauny ma silne właściwości relaksujące.

3. Przystępna cena

Zakup naszej fitosauny to inwestycja
na lata.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Nasza fitosauna jest wysyłana na terenie całej Polski: Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra